fbpx

Про автономної каналізації

Локальна каналізація

– система очищення стічних вод, що не поєднана з центральною каналізацією. До таких систем відносяться відстійники (вигрібна яма), септики, станції біологічної та біохімічної очистки.

До даних систем варто вдаватися в тому разі, якщо можливість підключиться до центральної каналізації відсутня, або ж з якихось технічних причин це зробити неможливо. Системи локальної каналізації не дешеві. Це пов'язано з матеріалами, застосовуваними в таких станціях або технічно складних інженерних рішеннях, з використанням дорогих механізмів і обладнання. Очікувати невисоку вартість можна лише від перших двох видів подібних систем (відстійник або септик). Але в цьому випадку доведеться миритися часом і з неприємним запахом, і з періодичними фінансовими витратами на обслуговування.

Відстійник (вигрібна яма)

Cамая найпростіша система локальної каналізації, що представляє собою якусь ємність, з'єднану трубопроводом з будинком. Обов'язково зверніть увагу на склад грунтів на вашій ділянці. Часто для економії «простору» в такій ємності роблять отвори для відводу рідини, що накопичилася. Але в разі переважання на ділянці глинистих ґрунтів це рішення не призводить до належного ефекту. Навколо відстійника утворюється щільний шар грунту, який з часом перестає пропускати воду. При інших складах грунту здатної пропускати воду, виникає інша проблема, а саме, підвищене забруднення ґрунтових вод.

Септик

Являють собою дві або більше герметичні ємності, з'єднані між собою трубами, що створюють різнорівневу перелив. Така система дозволяє «перекачувати» середні шари стічних вод, чистіші, тому що тверді, важкі забруднення осідають на дно, а легкі навпаки спливають на поверхню. Завдяки переливу, в останньому відстійнику накопичується вода, очищена на 50-60% від забруднень. Таку воду можна назвати підготовленої для скидання в грунт. Така система розраховується з перевищенням добового споживання води в 3-4 рази. Це обумовлено досить довгим процесом очищення. І в кінцевому підсумку в міру заповнення буде необхідно очищати ємності від нагромадилося твердого осаду.

Біологічні станції

Станція з системою біологічного очищення - вдає із себе складну систему, укладену, як правило, в один корпус. Дані станції виконуються з металу, бетону або полімерних матеріалів. Корпус з металу досить легкий, що спрощує систему монтажу. Але виходячи з нашого досвіду, можемо Вас запевнити, що навіть міцний і товстий шар металу піддається в агресивному середовищі сильної корозії і дуже швидко втрачає свою міцність. Бетонні конструкції мають свої незаперечні переваги. По-перше, бетон значно дешевше, а по-друге, вага конструкції не дозволить ґрунтовим водам деформувати дану конструкцію. Мінусом можна назвати збір системи безпосередньо на місці, що призводить до збільшення монтажних робіт. Системи з полімерних матеріалів можна назвати найдосконалішими в інженерному плані. Така станція привозиться на об'єкт в зборі і може бути підключена в найкоротші терміни. Полімери не бояться агресивних середовищ і мають хороші показники еластичності. Така система найдорожча з представлених моделей.

Зателефонувати

Принцип очищення

Принцип біологічної очистки заснований на використанні мікроорганізмів, які вживають органічні речовини стічних вод в якості продуктів харчування. В процесі очитки за допомогою мікроорганізмів органічні сполуки окислюються і розпадаються на нешкідливі неорганічні речовини. У підсумку, Ви отримуєте очищену на 98% технічну воду, яку можна використовувати на полив і більш твердий осад у вигляді чистого біологічного добрива. Правильно працююча станція НЕ МАЄ неприємного запаху. Вона працює автономно і не вимагає постійного обслуговування. Сервісні роботи проводяться 2 - 4 рази на рік.
У станціях біологічного очищення використовується сучасне малопотужне обладнання, що дозволяє істотно скоротити електроспоживання. Як правило, станції споживають до 250 ват / година. А після виходу станції в робочий режим, споживання знижується вдвічі.

Зателефонувати
ВАЖЛИВО розуміти, що всі біологічні станції використовують як очищення живі організми (бактерії). Тому використання отрут, хлорвмісних миючих засобів, розчинників та іншої хімії - небажані і до використання даних коштів в побуті треба підходити обережно.

Біохімічні станції

Станції біохімічної очистки застосовуються в основному коли стоки класифікуються як промислові, ніж як господарсько-побутові. У таких стоках можуть бути підвищений вміст жирів (кафе, ресторани, харчове виробництво) і поверхнево-активних речовин ПАВов (банно-пральні підприємства, автомийки). У таких випадках застосовуються додаткові дозуючі системи з коагулянтами, флокулянтами, різними хімічними реагентами та біоферментних добавками.

Зателефонувати

Наші партнери